Podkast Świat

Atlas świata: dlaczego wycina się paragwajskie lasy?

Druga co do wielkości puszcza na kontynencie Ameryki Południowej jest wycinana na potęgę – jest to jedno z najszybszych współcześnie procesów wylesiania na kuli ziemskiej. Kto i dlaczego wycina paragwajskie lasy? O tym opowiada Wojciech Ganczarek, dokumentalista od wielu lat mieszkający w Ameryce Południowej.

Niegdyś rozległa puszcza Mata Atlantica dziś już zniknęła, czy ten sam los czeka również lasy Chaco? Dlaczego Paragwaj pozostaje jednym z najbiedniejszych krajów swojego kontynentu, choć jest czołowym eksporterem soi i mięsa? Słuchając rozmowy dowiecie się także, jak wygląda współczesna kolonizacja.

Wojciech Ganczarek jest autorem filmów dokumentalnych i książek reporterskich, m.in. książki „Sprzedani. Reportaże z peryferii”, która opowiada o skutkach globalizacji.


Czy wiesz, że… praca nad tym odcinkiem zajęła mi 7 godzin? Na ten czas składa się research, nagranie, montaż, przygotowanie grafik, opisów oraz różne inne często drobne, ale pochłaniające czas sprawy.

Lubisz słuchać Atlasu świata? Teraz możesz zostać jego fundatorem lub fundatorką. Wesprzyj finansowo pracę nad podcastem wpłacając dowolną kwotę przez serwis https://buycoffee.to/atlas-swiata. Jest to niezobowiązujące i bezpieczne (przelewem lub blikiem) z twojej strony, a dla mnie miła gratyfikacja za włożoną pracę.

Równie cenną formą wsparcia jest polecanie podcastu innym i dzielenie się linkami w mediach społecznościowych. Jeśli zainteresował cię temat rozmowy – poleć odcinek dwóm innym osobom 🙂

Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *