Podkast Świat

Atlas Świata: o co toczą spory Turcja i Grecja?

Poważny kryzys polityczny narasta na Morzu Egejskim w momencie, gdy naszą uwagę pochłaniają wojna w Ukrainie i problemy energetyczne. Turcja i Grecja wzajemnie się oskarżają o prowadzenie wrogiej wobec siebie polityki – codziennością się stały liczne naruszenia przestrzeni powietrznej i morskiej, a prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan podczas jednego ze swoich wrześniowych wystąpień zagroził Grecji interwencją wojskową.

Relacje Turcji i Grecji to historia pełna napięć, a w ostatnim półwieczu kraje te kilkukrotnie znalazły się na granicy konfliktu zbrojnego. O co Turcja i Grecja toczą spory?

W Atlasie Świata rozmawiam z Karoliną Wandą Olszowską, historyczką, turkolożką z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Karolina Wanda jest autorką podcastu „W szpilkach dookoła świata”, w którym przybliża turecką politykę wewnętrzną i zagraniczną. Jest także koordynatorką Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Krakowie.


Czy wiesz, że… praca nad tym odcinkiem zajęła mi ponad 8 godzin? Na ten czas składa się przygotowanie do rozmowy, nagranie, montaż, przygotowanie grafik, opisów oraz różne inne często drobne, ale pochłaniające czas sprawy.

Lubisz słuchać Atlasu świata? Teraz możesz zostać jego fundatorem lub fundatorką. Wesprzyj finansowo pracę nad podcastem wpłacając dowolną kwotę przez serwis https://buycoffee.to/atlas-swiata. Jest to niezobowiązujące i bezpieczne (przelewem lub blikiem) z twojej strony, a dla mnie miła gratyfikacja za włożoną pracę.

Równie cenną formą wsparcia jest polecanie podcastu innym i dzielenie się linkami w mediach społecznościowych. Jeśli zainteresował cię temat rozmowy – poleć odcinek swoim znajomym 

Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *