Jak słuchać „Atlasu świata”?

Podkasty/podcasty, po angielsku „podcasts”, to audycje, które w odróżnieniu od audycji radiowych, możesz odsłuchać w internecie o dowolnej porze dnia i nocy 🙂 Do słuchania podkastów nie potrzebujesz specjalnego odtwarzacza muzycznego – wystarczy komputer z dostępem do internetu lub smartfon. Istnieją specjalne aplikacje, które ułatwiają odsłuchiwanie podkastów oraz informują, kiedy pojawiają się nowe odcinki Twojego ulubionego autora lub autorki – podkastera lub podkasterki.

Audycje podkastu Atlas świata są dostępne na kilku platformach, dlatego możesz je śledzić oraz odsłuchać w najdogodniejszy dla Ciebie sposób.

1. Poszczególne odcinki wraz z wprowadzeniem są dostępne na tym blogu. Prezentując nowy odcinek opisuję temat odcinka, przedstawiam rozmówcę lub rozmówczynię, zostawiam linki do ciekawych źródeł. Słuchając „Atlasu świata” na blogu nie musisz się logować, wystarczy, że wejdziesz w interesujący Cię odcinek i klikniesz „odtwórz” w pasku odtwarzania.

2. „Atlas świata” jest dostępny w Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify oraz YouTube. Jeśli korzystasz z tych serwisów, kliknij „follow”, a otrzymasz automatyczne powiadomienia o najnowszych odcinkach.

3. Jeżeli do słuchania podkastów używasz aplikacji, która wymaga podania RSS, oto on: https://anchor.fm/s/da721e8/podcast/rss

fot. Soundtrap dla Unsplash