Kultura Podkast

Karolina Guttek o tym, jak się tworzy współczesne biblioteki

Biblioteka z pasją to miejsce wyjątkowe w gdyńskiej sieci bibliotecznych filii. Jej kierowniczką jest Karolina Guttek, którą kiedyś poznałam jako kreatywną pracowniczkę promocji Biblioteki Gdynia. Dzisiaj z dużą przyjemnością chcę Was zaprosić do wysłuchania rozmowy z Karoliną, w której poprosiłam o opowiedzenie, jak powstawała Biblioteka z pasją – a był to proces bardzo ciekawy. Na zdjęciu: miejsce, w któym nagrywałyśmy rozmowę.

Trochę kultury! to podkast o różnego rodzaju przejawach kultury, literaturze i zjawiskach okołoliterackich. Rozmowa z Karoliną jest częścią serii odcinków poświęconych bibliotekom. W tej serii razem z moimi rozmówca mi rozmówczyniami przybliżamy słuchaczom i słuchaczkom funkcjonowanie bibliotek, ich codzienności i wyzwań, trendy oraz zmiany.

Ana


Karolina Guttek z wykształcenia jest filologiem polskim ze specjalizacją wiedza o filmie. Z Biblioteką Gdynia związana jest od 10 lat, w tym czasie pracowała zarówno jako bibliotekarz, jak i specjalista ds. promocji, ogarniając media społecznościowe. Dzisiaj spotykamy się w Bibliotece z pasją, gdzie jest kierowniczką filii.

W podkaście Karolina opowiada o tym, jak wyglądała praca nad tworzeniem nowej filii, która w zamyśle decydentów miała być skierowana do młodzieży. Nie dzieci – młodzieży. O specyfice tego rozróżnienia oraz o oczekiwaniach młodych ludzi także rozmawiamy.

Myślę, że w Bibliotece z pasją Karolinie udało się zebrać zespół z najróżniejszymi pasjami, co owocuje otwartym podejściem do tworzewnia oferty dla czytelników.

Słuchając tego odcinka dowiecie się, co należy brać pod uwagę projektując bibliotekę publiczną, jakie kwalifikacje należy mieć, jeśli ktoś chce podjąć pracę w takiej bibliotece oraz… jak Gwiezdne Wojny mogą integrować lokalną społeczność.

Gwiezdne Wojny pojawiają się nieprzypadkowo – zespół biblioteki wraz z młodymi pasjonatami fantastyki organizuje doroczny Pasja MiniCon – konwent fantastyczny, czyli wydarzenie poświęcone szeroko rozumianej fantastyce: tak literaturze, jak i najbardziej kreatywnym jej przejawom w kulturze popularnej.Podkastu Trochę kultury możesz też słuchać na Soundcloud (nie wymaga logowania). Kliknij w link poniżej, żeby przejść do serwisu.

Polecam też odcinek z Olą Dobies, w której rozmawiamy o tym, skąd i jak pojawiają się książi w bibliotekach.

Żeby być na bieżąco z ciekawymi kulturalnymi treściami, zapisz się na mój newsletter! Nie spamuję, odzywam się raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *