O mnie

Nazywam się Ana Matusevič i zawodowo zajmuję się organizowaniem*. Jednak Atlas świata to miejsce, gdzie opowiadam o czymś innym. W kręgu moich zainteresowań jest przede wszystkim kultura, szczególnie jej wymiar społeczny, oraz świat – i tu mam na myśli jego bezmiar kultur, sieci geopolityczne i ciągłe zmiany. W Atlasie świata wysłuchacie rozmów, które długo pozostają aktualne – z ekspertami i ekspertkami, podróżnikami i podróżniczkami, dziennikarzami i dziennikarkami.

Na stronie atlas-swiata.pl dokumentuję też moją małą pasję – podróże szlakiem latarni morskich, faronautykę (korzystam tu z pięknego określenia Adama Robińskiego).

Tworzę podkasty „Słuchaj, sztuka to praca!” dla Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz „Ptasie radio OTOP” dla Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Możecie ich wysłuchać pod przyciskami poniżej. Chętnie zrealizuję podcast dla Twojej firmy lub organizacji – skontaktuj się ze mną, by omówić możliwości.

* Na co dzień pracuję w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, gdzie odpowiadam za organizację dwóch festiwali literackich: Gdańskich Spotkań Literackich Odnalezione w tłumaczeniu oraz festiwalu Europejski Poeta Wolności. Stoję też za innymi inicjatywami: np. „Tłumacze w szkołach”, Versopolis, przez kilka lat współorganizowałam „TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet”.


Jeśli chciałbyś lub chciałabyś zaprosić mnie do współpracy, napisz do mnie:

kontakt[at]atlas-swiata.pl lub ana.matusevic[at]gmail.com