Podkast Podróże Świat

O pokonywaniu barier. Debata na TRAMPkach 2023

Czasami może się wydawać, że jakaś bariera jest nie do przejścia. Ale moje rozmówczynie w tym odcinku specjalnym pokazują, że pomimo różnych życiowych wyzwań spełnianie się w podróży jest możliwe. A czasami dzięki tym wyzwaniom otwierają się nowe możliwości, pojawiają nowe znajomości i fajne doświadczenia.

Ania Olej-Kobus pierwszy raz pojechała do Afryki w wieku 7 lat, potem wracała już regularnie z własnego wyboru. Po przekroczeniu pięćdziesiątki nawet nie myśli o emeryturze od podróży.

Sonia Wesolik została stewardessą, by spełniać marzenia o podróżowaniu. Po poważnym wypadku musiała nauczyć się żyć na nowo. Dziś porusza się na wózku i podróży nie zrezygnowała.

Kasia Pryczek spakowała się razem z córką i psem do domu na kółkach i przejechały Europę z Polski po Adriatyk, a potem z Adriatyku po północ.

Marta Błaszczak z plecakiem i solo podróżowała przez 5 miesięcy po Azji. Drobna blondynka, mówi o sobie, że ma metr pięćdziesiąt w kapeluszu.

Spotkałyśmy się na scenie Europejskiego Centrum Solidarności podczas gdańskich TRAMPek – Spotkań Podróżujących Kobiet. W tej rozmowie moje gościnie dzielą się myślami i obawami, jakie towarzyszyły im przy pierwszych podróżach, jak radzą sobie z komentarzami i oczekiwaniami otoczenia oraz jak odnajdują spełnienie w podróży.

TRAMPki to festiwal podróżniczy o podróżujących kobietach organizowany przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet. Pomysłodawczynią inicjatywy jest Anita Demianowicz, która niejednokrotnie usłyszała, że kobiety nie powinny same wyruszać w drogę. Przemierzyła wiele krajów na kilku kontynentach, napisała o tym książkę i wiele tekstów z podróży, a potem postanowiła, żeby tym doświadczeniem podzielić się z innymi kobietami, szczególnie tymi, które marzą o podróżach. We wrześniu 2023 roku odbyła się siódma edycja festiwalu. O Anicie i jej doświadczeniu przeczytacie w Wysokich Obcasach >>


Jeśli interesują Cię tematy typowo podróżnicze, posłuchaj również tych odcinków Atlasu Świata:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *