Współpraca

Moderacja rozmów i spotkania autorskie | recenzje | patronaty | podcasty firmowe

Lubię rozmawiać z ludźmi i słuchać opowieści. Lubię czytać i dowiadywać się nowych rzeczy. Lubię podróżować i odkrywać nowe miejsca. I lubię tym wszystkim dzielić się z innymi. Dlatego od wielu lat opowiadam w internecie o świecie – najpierw jako blogująca fotografka, a od 2019 roku moim głównym medium jest podcast.

Sprawdź, co mogę dla Ciebie i Twojej organizacji, firmy lub instytucji zrobić

i skontaktuj się ze mną: ana.matusevic[at]gmail.com

☼ ☼ ☼

PATRONAT ATLASU ŚWIATA

Projekty zgodne z tematyką Atlasu Świata i promujące bliskie mi wartości obejmę patronatem medialnym. Taka współpraca może zawierać: rozmowę z autorem lub autorką projektu w podcaście, prezentację projektu w newsletterze Osobisty Atlas Świata oraz powiązanych mediach społecznościowych, przygotowanie blurbów, recenzji, relacji z wydarzenia itp.


WSPÓŁPRACA PODCASTOWA

Chciałabyś/chciałbyś zrealizować podcast dla swojej organizacji lub instytucji? Podcasty przygotowuję od A do Z: omawiam/proponuję scenariusze i tematy rozmów, prowadzę rozmowę, nagrywam własnym przenośnym sprzętem, montuję i przygotowuję plik do publikacji w internecie.

Przykładowe współprace:

Słuchaj, sztuka to praca! Seria rozmów z twórcami przygotowana dla Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku

Ptasie Radio OTOP. Rozmowy o przyrodzie, bioróżnorodności i ptakach. Seria podcastów przygotowana dla Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków

Piszę w Gdańsku. Rozmowy z rezydentami i rezydentkami literackimi, seria przygotowana dla Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku


MODERACJA ROZMOWY LUB SPOTKANIA AUTORSKIEGO

Poprowadzę rozmowę na spotkaniu autorskim lub panel dyskusyjny na Twoim festiwalu, konferencji lub innym wydarzeniu. Najbardziej lubię tematy reporterskie, podróżnicze, społeczne, związane z kulturą, feministyczne.

Przykładowe spotkania:

fot. Aleksandra Kościaniuk

Premiera powieści „Gaja. Historia prawdziwa” Barbary Piórkowskiej na Gdańskich Targach Książki, współpraca z Wydawnictwem Marpress.

Fot. Martyna Niećko

„Planeta Indie” – panel dyskusyjny z udziałem Weroniki Rokickiej i Pauliny Wilk w ramach cyklu Non-fiction w IKM, współpraca z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Debata o kobiecym podróżowaniu i pokonywaniu barier w podróży podczas festiwalu TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku. W rozmowie wzięły udział: Ania Olej-Kobus, Sonia Wesolik, Kasia Pryczek i Marta Błaszczak.


MORZE MOŻLIWOŚCI

Od podszewki znam specyfikę realizacji wydarzeń kulturalnych i projektów pozarządowych. Chętnie angażuję się w ciekawe projekty:

Współorganizowałam cztery edycje TRAMPek – Spotkań Podróżujących Kobiet, gdzie współtworzyłam program festiwalu, przygotowywałam materiały informacyjne i promocyjne i zajmowałam się produkcją samego wydarzenia.

Prowadziłam warsztaty dla kobiet poświęcone solo podróżom, gdzie rozbrajałyśmy największe obawy i pracowałyśmy nad tym, jak się do takich podróży przygotować. Warsztaty prowadziłam na TRAMPkach – Spotkaniach Podróżujących Kobiet oraz na wydarzeniu „Kobiety wiedzą, co robią”, organizowanym przez „Wysokie Obcasy”.

Prowadziłam prelekcje o podróżach (Kazachstan, Grecja, Izrael, szlakiem latarni morskich) na festiwalach i spotkaniach podróżniczych w Gdańsku, Toruniu, Świeciu.