Podróże

TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet. Zapraszam na spotkanie

Czy w podróży naprawdę wszystko jest możliwe? Czy z cytryn, które życie w drodze rzuca pod nogi, zawsze można zrobić lemoniadę? Zapraszam w sobotę 9 września 2023 r. do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku na festiwal TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet. O godzinie 13:30 poprowadzę panel dyskusyjny z Kasią Pryczek (Huskies on the Road), Sonią Wesolik (One Wheel Ticket) i Anią Olej-Kobus (AfrykAnka.pl – Anna Olej-Kobus). Porozmawiamy o podróżowaniu bez granic – o pokonywaniu barier fizycznych oraz tych, które mamy w głowach.

Moimi rozmówczyniami będą:

Ania Olej-Kobus, autorka reportaży, książek podróżniczych i przewodników, fotografka, przewodniczka. Pierwszy raz postawiła stopę na kontynencie afrykańskim w wieku 7 lat, a potem zaczęła wracać regularnie. Po przekroczeniu pięćdziesiątki nawet nie myśli o emeryturze od podróży;

Sonia Wesolik została stewardessą, by spełniać marzenia o podróżowaniu. Po poważnym wypadku musiała nauczyć się żyć na nowo, przy czym z podróży nie zrezygnowała. Jej historię i relacje z podróży można śledzić na instagramie: https://www.instagram.com/sonia.wesolik/;

Kasia Pryczek jest częścią kolektywu Huskies On The Road, na który się składa Kasia-mama, Anika-córka i Nacho-pies. Co jakiś czas pakują się do swojego domu na kółkach i wyruszają w drogę. Zwiedzają świat latem uciekając od upałów, zimą goniąc słońce, próbując zaspokoić trzy bardzo odmienne charaktery.

TRAMPki to festiwal podróżniczy o podróżujących kobietach organizowany przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet. Pomysłodawczynią inicjatywy prawie 10 lat temu była Anita Demianowicz, podróżniczka, która nie raz i nie dwa słyszała o tym, jak bardzo kobiety nie powinny same wyruszać w drogę. Sama przemierzyła wiele krajów na kilku kontynentach, napisała o tym książkę i wiele tekstów z podróży, a potem postanowiła, żeby tym doświadczeniem podzielić się z innymi kobietami, szczególnie tymi, które marzą o podróżach.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-10 września 2023 roku, program i bilety są dostępne pod tym linkiem >>, w programie dwa dni prelekcji podróżniczych, warsztatów i mikrowypraw.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *